پیام عیدی محترم احمد مسعود

بدین‌وسیله حلول پر میمینت عید سعید اضحی را به کافه ملت مسلمان و متدین کشور تبریک و تهنیت عرض می‌دارم. عید سعید قربان مظهر بخشایش، ایثار و فداکاری در راه محبوب واقعی و رسیدن به درجات بزرگ انسانیت است. از آن‌جا که این مناسبت شکوهمند اسلامی و انسانی، نمادی از بخشایش، گذشت و ایثار است، امیدواریم در مناسبات بزرگ اجتماعی-سیاسی‌مان نیز از آن بهره بگیریم و برای قطع جنگ و رسیدن به یک صلح با عزت، واقعی و کشور-شمول با یاری خداوند عزوجل تلاش کنیم.
ما در هفته‌های پسین، برای دفاع از نوامیس ملی، برای دفاع از خاک و خانه و سرزمین رنج‌دیده‌مان و برای حفظ جان، مال و عزت مردمان‌مان در برابر هر نوع تجاوز ایستادگی کردیم و ایستادگی خواهیم کرد.
از جانب دیگر، رسیدن به یک صلح همه‌شمول، واقعی و باعزت را اولویت اساسی می‌دانیم و در این راستا برای ایجاد یک اجماع ملی تلاش‌های نموده‌ایم. در شرایط کنونی، رسیدن به یک توافق همه‌جانبه که موجب پایان جنگ و دست‌یابی به صلح پایدار شود، نیاز فوری‌است. ولیکن در صورتی که تجاوز، جنگ و ظلم به سر مردم ما ادامه داشته باشد و راه حل شمرده شود، همانگونه که تا امروز تا حد توان پیش رفتیم، از این پس نیز از هیچگونه تلاش و کوشش برای دفاع از ملت و مردم و از عزت و منافع‌شان دریغ نخواهیم کرد و مقاومت ملی افغانستان ادامه خواهد یافت.
به امید یک افغانستان مترقی، آباد و آزاد!

One Reply to “پیام عیدی محترم احمد مسعود”

  • علیرضا

    By علیرضا

    Reply

    سلام. من از مسیحیان ایران هستم ولی برای احمد مسعود عزیز و تمام مردم افغانستان آرزوی سعادت، بهروزی، سلامتی و آرامش دارم. هرچند خودمان هم در ایران با مشکلات بسیاری روبرو هستیم ولی افغانستان پاره تن ماست و برای ما تفاوتی بین شما با یک هموطن ایرانی وجود ندارد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *