اعلامیه در  پیوند به تجلیل از هشتم ثور، روز پیروزی مجاهدین افغانستان

اعلامیه در  پیوند به تجلیل از هشتم ثور، روز پیروزی مجاهدین افغانستان

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ضمن اتحاف دعا به روان همۀ شهدای راه استقلال و آزادی و با عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هشتم ثور، سالروز پیروزی مجاهدین پر‌افتخار افغانستان و روز غلبۀ حق بر باطل؛ لازم می‌دانیم برنامۀ خود را در مورد تجلیل پرشکوه از این روز به اطلاع مردم برسانیم.

در واقع دفتر سیاسی احمد مسعود از چندی پیش در هماهنگی با جمع بزرگی از احزاب جهادی تصمیم بر این گرفته بود تا از هشتم ثور با شان و شوکت هرچه بیشتر در پایتخت کشور گرامی‌داشت به عمل آورد و این محفل را به مناسبتی برای تجدید بیعت با آرمان‌های شهدا و مجاهدین و بسیج نیروها دربرابر خطرهای احتمالی آینده تبدیل کند.

 

در این راستا کمیته‌ای متشکل از نماینده گان احزاب و نهادهای مختلف، برنامه‌ای را تدوین کرد و خیمۀ لویه جرگه را مناسب‌ترین محل برای برگزاری این محفل تشخیص داد.

کابل علاوه بر این‌که پایتخت افغانستان است و  دسترسی به آن برای همۀ اقشار و طیف‌ها و گروه‌ها آسان است، از نظر نمادین نیز برای ما اهمیت دارد چون مجاهدین در همین روز، فاتحانه وارد کابل شدند و صفحۀ جدیدی را در تاریخ کشور رقم زدند.

 

وقتی با مسؤولین مربوطه تماس برقرار کردیم با کمال شگفتی ، دریافتیم که حتا برگزاری محفلی در تالار لویه جرگه، نیز موکول به امر رئیس جمهوری است که به خوبی نمایان‌گر فاجعه‌ای کلان در سیستم دولت‌داری است.

ارگ ریاست جمهوری در آغاز قول همکاری داد، اما چند روز بعد به ما اطلاع دادند که حکومت خود تصمیم به تجلیل از این روز بزرگ و تاریخی در خیمۀ لویه جرگه دارد و از همۀ احزاب، رهبران، بزرگان و اقشار گوناگون مردم برای شرکت در این محفل دعوت خواهد کرد.

 

کمیتۀ برگزاری مراسم تجلیل از هشتم ثور در آن زمان به این نظر بود که شایسته‌ترین و طبیعی‌ترین کار این است که حکومتی که به قیمت خون شهدای مجاهدین و فرزندان آن‌ها بر سرنوشت مردم حاکم است، از هشتم ثور با شکوهی به‌یاد‌ماندنی تجلیل کند.

با وجود این، ما به برنامه‌های بدیل نیز فکر می‌کردیم.

 

حالا که مشخص شده، حکومت اراده‌ای برای برگزاری این محفل ندارد، بدین وسیله به اطلاع همه رسانیده می‌شود که قرار است در روزهای آینده با شکوه و شوکت تمام از روز تاریخی ۸ ثور تجلیل کنیم و با تجدید میثاق با ارزش‌های جهاد و مقاومت و ضمن آگاه ساختن مردم از  تحولات جاری، به مردم تعهد بسپاریم که لحظه‌ای، آرمان‌های شهدا و جهاد‌گران را فراموش نمی‌کنیم و راه آن قهرمانان را تا آخر ادامه می‌دهیم.

 

و من الله التوفیق

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *