اعلامیه‌ی رسمی جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

هم‌میهنان‌ عزیز، سنگرداران و مقاومت گران دلیر!

السلام علیکم و رحمت‌الله و برکاته!

 

نخست از مقاومت و ادامهٔ ایستاده گی پرشکوه تان در برابر تهاجم، ترور، جنگ، جهالت، ظلم و اشغال، قلبآ سپاسگزاریم. اعتراض های پیهم و گستردهٔ مردمی و مدنی شما در شهرهای افغانستان و گوشه گوشهٔ جهان که در پی فراخوان مقاومت سرتاسری انجام یافت و از جان و امنیت خویش در این راه مایه گذاشتید؛ فصل جدیدی را درتاریخ این سرزمین و‌ مناسبات داخلی و خارجی کشور گشود. فریاد بلند عدالتخواهی زنان و خواهران شجاع و با همت مان در برابر ظلم، تبعیض، استبداد،؛ جغرافیای مقاومت را سرتاسری ساخت و به یک داعیهٔ ملی و انسانی مبدل نمود.

این همه مقاومت و ایستاده گی های شما مردم سرافراز در متن تحولات جیوپولیتیک بزرگ منطقه؛ امید و افق تازه برای سرزمین و ملت ما آفرید و جان دیگری بخشید که انشالله در این مسیر همه باهم و تا آخر راه حرکت خواهیم نمود و به یاری پروردگار و همت والای شما تا پیروزی نهایی ادامه خواهیم داد. نتیجهٔ ایستاده گی و اعتراضات شماست که جهان از برسمیت شناختن طالبان امتناع نمود.

برادران و خواهران!

طالبان با ادامهٔ ارتکاب جرایم و جنایات، کشتار ظالمانه مردم ملکی و منسوبین نظامی، سرکوبگری و اعدام های صحرایی،غصب و چپاول دارایی های عامه، تجاوز بر حریم شخصی مردم، اعمال سیاست تبعیض، تعصب و تحجر و ده ها و صدها ناروای دیگر؛ تلاش دارند تا صدای حق طلبانه و آزادی خواهانهٔ ما را خاموش سازند. قتل عام نماز گذاران در مسجد جامع سیدآباد قندوز، کوچ دادن‌های اجباری مردم ملکی از خانه ها و املاک شان به ویژه در ولایت های کندهار، بلخ،  دایکندی و اندرآب ها، ناپدید سازی افراد و قتل های دسته جمعی در ولایت پنجشیر توسط طالبان، همه مصداق های روشن جرایم جنگی، نسل‌کشی، پاک‌سازی قومی و جنایت علیه بشریت است.

روی همین ملحوظات، جبهه مقاومت ملی از سازمان ها، موسسات و نهادهای ملی و بین المللی تقاضا دارد تا اقدامات لازم و عاجل را جهت رسیدگی به وضع رقتبار بشری، حفظ حقوق انسانی و ختم جنایات گروه تروریستی، روی دست گیرند.

هموطنان گرانقدر!

ما از موضعگیری های منطقی و مناسب کشور های جهان در قبال رسمیت ندادن به ادارهٔ طالبانی و تأکید روی تشكيل حكومت فراگیر در افغانستان استقبال مینماییم و انتظار میرود که این سیاست عدم شناخت با قاطعیت همچنان ادامه یابد. . بدون شک؛ افغانستان نیازمند تشکیل یک دولت واقعی فراگیر، برخاسته از ارادهٔ ملت و متشکل از اقوام متنوع میباشد تا از حقوق اساسی و مطالبات واقعی مردم نماینده گی کرده بتواند.

هموطنان آگاه و بیدار!

توافقات پنهانی در جریان مذاکرات با طالبان و زیر چتر مصالحهٔ ملی که مردم ما حق دانستن آنرا داشتند از یک طرف و تسلیم دهی حکومت به طالبان توسط آقای اشرف غنی  وفرار وی با سپرده های مردم که مصداق خیانت ملی است از جانب دیگر؛ سبب فرو پاشی نظام، از بین رفتن دست آورد های مردم و سقوط کشور به دامن افراط گرایی و تروریزم خونخوار گردید.

جبههٔ مقاومت ملی خواستار نظامی است که به اراده مردم و توسط پروسه مشروع و قانونی روی کار آمده باشد. همچنان کوشش و همکاری برای حراست از مشروعیت کشور و تثبیت جایگاه معظم افغانستان در جهان را ضرور دانسته و دراین راستا  تلاش دارد  تا درهمکاری  با سایر نیروهای مطرح کشور اعم از رهبران سیاسی و شخصیت های جهادی، چهره های خوش نام جمهوری اسلامی افغانستان، نماینده گان مردم در مجلسین شورای ملی، علمای راستین کشور، زنان دلیر میهن بزرگان و متنفذین اقوام، فرماندهان و افسران شجاع نظامی، اندیشه ورزران و نخبگان فرهنگی؛اقدامات لازمی خود را در مهار بحران ناشی از فروپاشی نظام؛روی دست گیرد. جبههٔ مقاومت برای گذار از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب سعی مینماید تا خدا بخواهد روزی شاهد برگرداندن مشروعیت و صلح پایدار  به افغانستان باشیم.

جبههٔ مقاومت ملی با باور به قرائت معتدل از دین و مقاصد شریعت، و بخاطر دفاع از سر زمین، استقلالیت، حقوق و ارزش های انسانی، بر ضد افراطیت ، تروریسم، تجاوز و اشغالمبارزه نموده و می‌نمایند که هزاران تن از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب کشور، به شمول قهرمان ملی کشور و استاد ربانی شهید قربانیان این راه برحق بوده اند.

از هموطنان گرامی تقاضا می‌کنم تا برای نجات کشور عزیز ما از این مرحله دشوار؛ اتحاد و همبستگی خود را حفظ کنند. با اراده راسخ وعده می سپاریم که تا هنگام رسیدن به اهداف مشروع و برحق مردم خویش؛از مبارزه و مقاومت دست بر نخواهیم داشت.

 

به امید پیروزی

احمد مسعود

سه شنبه 20میزان1400

2 Replies to “اعلامیه‌ی رسمی جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان

 • پروین

  By پروین

  Reply

  انشالله احمد عزیز من هر روز برای سلامتی و پیروزیت دعا می کنم

 • پروین

  By پروین

  Reply

  انشالله احمد عزیز من برای پیروزی و سلامتیت دعا می کنم

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *